Anwil Włocławek zdobył brązowy medal w Energa Basket Lidze. Mistrzem kraju został Stelmet Enea BC Zielona Góra, a wicemistrzem Start Lublin.
Co się wydarzyło?
Anwil Włocławek wywalczył brązowy medal, pokonując swoich przeciwników w sezonie zasadniczym. Stelmet Enea BC Zielona Góra został mistrzem kraju, a Start Lublin wicemistrzem.
Dlaczego to jest ważne dla Anwilu Włocławek?
Dla Anwilu Włocławek brązowy medal jest dużym sukcesem, ponieważ pokazuje, że zespół jest w stanie wygrywać z najlepszymi drużynami w lidze. Trener Anwilu Włocławek, Przemysław Frasunkiewicz, powiedział, że jest dumny z wyniku swojego zespołu.
Co dalej?
Sezon EBL rozpocznie się 27 sierpnia, a Anwil Włocławek będzie walczył o mistrzostwo kraju. W pierwszym meczu sezonu Anwil Włocławek zagra z mistrzem kraju, Stelmetem Enea BC Zielona Góra.
| Drużyna | Punkty |
|---|---|
| Stelmet Enea BC Zielona Góra | 60 |
| Start Lublin | 50 |
| Anwil Włocławek | 45 |

